Jak korzystać z marketingu przychodzącego i wychodzącego [Kompletny przewodnik]

Czy powinienem używać marketingu przychodzącego czy wychodzącego? Gdzie znajdujesz równowagę między marketingiem wychodzącym i przychodzącym, aby zmaksymalizować i zwiększyć przepływ leadów? Co należy wziąć pod uwagę, opracowując synergiczną mieszankę marketingową obejmującą oba elementy? Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, zacznijmy od zrozumienia każdej z technik marketingowych, jej mocnych i słabych stron.

visit https://boldafrique.com/2020/09/01/reklama/

Co to jest marketing wychodzący?
Outbound marketing można po prostu opisać jako prostą propozycję wymiany biznesowej. „Hej, chcesz kupić moją rzecz?” to Twój podstawowy przekaz i podejście do marketingu wychodzącego. Jest to najstarsza i najbardziej podstawowa część każdej strategii marketingowej, a także to, o co nie-marketingowi chodzi w marketingu.

Przykłady marketingu wychodzącego obejmują telemarketing („zimne telefony”), płatne wysyłki (zarówno elektroniczne, jak i „poczty ślimakowe”), reklamę (banery reklamowe, reklamy radiowe, billboardy itp.), A nawet sprzedaż obwoźną. Wszystko polega na dotarciu do celu i przyciągnięciu potencjalnego klienta.

Mocne strony marketingu wychodzącego
Outbound marketing jest nie tylko starszym i lepiej dopracowanym zestawem technik, ale także niemal natychmiast generuje leady sprzedażowe. Wykracza poza stwierdzenie, że to nie magiczna różdżka, ale jeśli chodzi o „przypieczętowanie umowy”, Twoimi podstawowymi narzędziami są te, które masz w swoim zewnętrznym pasku narzędzi.

1. Łatwiejszy pomiar zwrotu z inwestycji

2. Szybciej pokazać wpływ

3. Potencjalnie spersonalizowane

Słabości marketingu wychodzącego
Wiele firm i marek uwielbia marketing wychodzący za jego szybkie i łatwe do zmierzenia wyniki. Jednak w równym stopniu nienawidzą kosztów i zbyt często reakcji grupy docelowej, która może łatwo wytworzyć negatywny sentyment do marki.

1. Natrętny

2. Drogie

3. Sam w sobie nieskuteczny

Czym jest marketing przychodzący?
Krótko mówiąc, idea marketingu przychodzącego polega na stworzeniu efektu przyciągania, aby przyciągnąć wstępnie zakwalifikowanych potencjalnych klientów zamiast popychania natrętnych wiadomości.

Działania marketingu przychodzącego obejmują między innymi marketing e-mailowy, produkcję i promocję treści, media społecznościowe i optymalizację wyszukiwarek (SEO).

Za pomocą tej metody tworzony jest rodzaj lejka, w którym leady wchodzą na szczyt lejka (TOFU) i są „wychowywane” w dół lejka za pomocą komunikatów marketingowych dostosowanych do etapu, na którym znajduje się lead, dopóki nie będą „gotowe” do zwrócić się z wiadomością skierowaną do rozpoczęcia procesu zakupowego.

Mocne strony marketingu przychodzącego
Choć istniała na długo przed mediami społecznościowymi, a nawet sprzedażą online, metodologia przychodząca szturmem przejęła reklamę cyfrową w ostatniej dekadzie. Przy rosnącej ślepocie na banery, listach „nie dzwonić” i rosnących kosztach uwagi użytkowników nic dziwnego, że tak wiele marek i firm uwzględnia marketing przychodzący w swoich strategiach.

1. Ekonomiczny

2. Nieinwazyjny

3. Szeroki

Słabości marketingu przychodzącego
Marketerom B2B często trudno jest wytłumaczyć wartość marketingu przychodzącego kierownikom, którzy chcą tylko zobaczyć, jak te leady napływają i konwertują. Nie jest to już nowe podejście i metodologia, a jednak istnieją powody, dla których marki czasami wahają się, czy nadać priorytet działaniom marketingu przychodzącego.

1. Powolne wyświetlanie wyników

2. Trudniejsze do zmierzenia

3. Bezosobowy

Tworząc swój marketingowy mix
Wróćmy do pytania, od którego zaczęliśmy: z którego połączenia korzystać – przychodzące czy wychodzące? Rozumiejąc mocne i słabe strony każdego z nich, możesz zrozumieć, dlaczego oba są niezbędnymi składnikami Twojej mieszanki marketingowej. Ale ile każdego z nich i kiedy?

Szereg zmiennych wpływa na stosunek przychodzących do wychodzących każdej marki, produktu, kampanii, a nawet konkretnej transakcji. Wpływ niektórych może być mniejszy niż innych, w zależności od Twojej unikalnej firmy i produktu.